Våra tävlingsekipage


Josefine Abel & Panda

Ras: Border Collie
Lydnad: Uppflyttad till klass 1

Marie Randau & Thea

Ras: Kooikerhondje
Lydnad: LD Start
Övrigt: BPH

Lena Karlsson & Hedda

Ras: Nova Scotia Suck Tolling Retriever
Nosework: Godkänt doftprov I, eukalyptus
Övrigt: BPH

Sara Hugosson & Cookie

Ras: Bichon havanais
Rallylydnad: RLD N, Fortsättningsklass 

Lotta Malmvärn & Lyra

Ras: Shetland sheepdog
Rallylydnad: RLD A, RLD F, RLD N, Mästarklass
Nosework: Godkänt doftprov, eukalyptus
Agility: Hoppklass 1 medium 2:a plac med uppflyttningspinne.
Övrigt: MH, korning

Christina Widén & Flame

Ras: Vit herdehund
Lydnad: Godkänd startklass
Rallylydnad: Nybörjarklass
Övrigt: MH

Angela Ardelean & Cindy

Ras: Portugisisk vattenhund
Rallylydnad: RLD N, RLD F

Anette Johansson & Chessie

Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Lydnad: Startklass LD Start uppflyttad till Klass 1
Bruks: Uppflyttad till Lägre klass spår
Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, 
CERT I Mästarklass
Viltspår: Champion
Jakt: FB-R
Övrigt: BPH

Ewa Kroona & Saga

Ras: Bordercollie
Lydnad: Klass 2 Förstapris
Rallylydnad: RLD N, RLD F
Bruks, spår: Elitklass Cert
Övrigt: MH, Godkänd vallhund

Anette Johansson & Maya

Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Lydnad: Klass 3 Andrapris
Bruks, spår: Uppflyttad till Lägre klass
Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, Champion
Viltspår: Champion 
Utställning: ÖKL Very Good
Retrieverprov: Genomfört FB-R
Övrigt: BPH

Lotta Malmvärn & Wilma

Ras: Shetland sheepdog
Lydnad: LD Start
Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, Champion
Agility: Klass 2
Agility, hoppklass: AGHD I, Hoppklass 2

Christina Gustavsson & Kim

Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Lydnad: LP 1, Klass 2
Rallylydnad: RLD N
Retrieverprov: Genomfört FB-R
Övrigt: MH

Marie Tälth & Vita

Ras: Staffordshire Bullterrier
Rallylydnad: Nybörjarklass

Rebecca Hallberg & Pelle

Ras: Cocker spaniel
Rallylydnad: Nybörjarklass

Anette Johansson & Hallon

Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Lydnad: Klass 3 Andrapris
Bruks, spår: Uppflyttad till högre klass
Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A,
Diplom Avancerad klass
CERT I Mästarklass

Viltspår: Champion
Utställning: ÖKL Very Good
Retrieverprov: Genomfört FB-R
Övrigt: BPH

Evelina Merkert & Axa

Ras: Australian Shepherd
Lydnad: Uppflyttad till Klass 1
Övrigt: MH

Anna Bengtsson Lantz & Fixxa

Ras: Rottweiler
Lydnad: LD i startklass, Uppfl. till Klass 1
Bruks: Uppflyttad till Lägre spår
Övrigt: MH

Agneta Brännare & Iris

Ras: Labrador/ Pudelmix
Rallylydnad: RLD N, RLD F


Anna-Karin Hardebrink & Fridolf

Ras: Cairnterrier
Lydnad: Startklass
Viltspår: Viltspårschampion
Nosework: Godkänt doftprov NW 1
Utställning: SEUCH, NOUCH, DKUCH, NORDUCH, INTDUCH
Övrigt: MH, BPH


 

Anna-Karin Hardebrink & Ice

Ras: Cairnterrier
Nosework: Godkänt doftprov Eukalyptus
Övrigt: CK
3 Diplom NW1, Godkänt doftprov NW2
Godkänt anlagsprov, viltspår.
Bruks: Godk. Appellspår
Övrigt: MH, BPH



Berit Hälleljung & Fonda

Ras: Papillon
Rallylydnad: Godk, Nybörjarklass
Bruks: Appellspår
Nosework
Utställning: CERT
Övrigt: BPH

Alexandra Fridell & Lucy

Ras: Phalene
Rallylydnad: Nybörjarklass
utställning

AnnaKarin Holmqvist & Gimli

Ras: Eurasier
Rallylydnad: Nybörjarklass

Karin & Gunilla

Ras: Berner Sennen
Rallylydnad: Nybörjarklass

Hannah Lager & Bästa

Ras: Border Collie
Rallylydnad: Fortsättningsklass

Hannah Lager & Thea

Ras: Cocker Spaniel
Rallylydnad: Fortsättningsklass

Jessica Sällqvist & Nikon

Ras: Blandis
Rallylydnad: Nybörjarklass